Prelungirea perioadei pentru depunerea candidaturilor pentru selecția grupului țintă

BURSE DOCTORALE SI POSTDOCTORALE

in cadrul proiectului POCU 124146

ANUNȚ IMPORTANT cu privire la prelungirea perioadei pentru depunerea candidaturilor în vederea selecției grupului țintă – seria a 3-a

Depunerea dosarelor de candidatură pentru selecția în grupa II a proiectului POCU 124146 se prelungește până la data de 2 martie 2021. Toate celelalte termene legate de selectie se decaleaza corespunzător.

În atenția candidaților de la următoarele Școli doctorale:

• Drept,
  • Istorie.Civilizație.Cultură,
  • Paradigma europeană,
  • Studierea populației și Istoria minorităților,
  • Relații internaționale și Studii de securitate,
  • Teatru și Film

Celelalte prevederi din metodologie raman valabile.

Date de contact:

• Tel: 0264402782 (direct), 0264405300 (prin centrala UBB), interior 5980
  • Mobil: 0740157592 (Teodor-Ioan HODOR) si 0743190593 (Ioana HAPCA)

Va multumim si apreciem respectarea normelor de siguranta!

Cu stima,

Echipa de proiect

——————————————————

ANUNȚ IMPORTANT cu privire la lansarea selecției pentru grupul țintă – seria a 3-a

În atenția candidaților de la următoarele Școli doctorale:

• Drept,
  • Civilizație.Cultură,
  • Paradigma europeană,
  • Studierea populației și Istoria minorităților,
  • Relații internaționale și Studii de securitate,
  • Teatru și Film

Depunerea dosarelor de candidatură pentru selecția în grupa II a proiectului POCU 124146 se face în perioada 2 februarie-18 februarie 2020.

Detalii despre conținutul dosarul și modul de depunere se gasesc în Metodologia pentru selecția grupului țintă.

Din cauza situației existente in Romania cu privire la raspandirea virusului COVID-19 si a recomandarilor facute la nivel national si intern (UBB), va rugam sa ne transmiteti dosarele si in format scanat (intr-un singur document, in ordinea mentionata in Metodologie). In acest sens, dosarul de competitie trebuie sa fie insotit de completarea Declaratiei de conformitate cu originalul.

Atentie insa, pentru a suplini semnatura coordonatorului de doctorat/mentorului pe Fisa de înscriere, este suficient un document print-screen dupa emailul de accept cu privire la participarea Dvs la competitie.

Prin urmare, asteptam dosarele Dvs de competitie, atat in format fizic (pe hartie) cat si scanate, la adresele urmatoare de e-mail: ioana.scridon@ubbcluj.ro sau teodor.hodor@ubbcluj.ro.  Sustinerea planului de valorificare a cercetarii/interviurile se vor realiza online. In acest sens, veti primi informatii dupa incheierea perioadei de inscriere.

Inregistrarea dosarului va va fi comunicata printr-o confirmare de primire a e-mailului. Daca in 24 de ore de la transmiterea e-mailului nu primiti confirmare, va rugam sa sunati la numerele de telefon de mai jos.

Date de contact:

• Tel: 0264402782 (direct), 0264405300 (prin centrala UBB), interior 5980
  • Mobil: 0740157592 (Teodor-Ioan HODOR) si 0743190593 (Ioana HAPCA)

Va multumim si apreciem respectarea normelor de siguranta!

Cu stima,

Echipa de proiect